"Наскільки хороший Усик після нокауту Дубуа в 5-му раунді, і що далі?" - Юрій Ніколов

"Наскільки хороший Усик після нокауту Дубуа в 5-му раунді, і що далі?" - Юрій Ніколов

От зарази з ESPN)))) Це круте американське видання назвало Усика найкращим боксером у важній вазі ПІСЛЯ Леннокса Льюіса. Тобто кращим за інших українців Кличків, але не кращим від Льюіса, який царював у хевівейті на зламі віків якраз після великого домінування американців на чолі з Тайсоном і іншими Форманами та Алі. Ну може це тому, що американцям обідно, шо у них в важкій вазі уже кілька десятиліть взагалі нема нікого пристойного, тож вони і не хочуть руйнувати пам’ять про власні ікони, останні з яких були якраз у минулому сторіччі. Зараз рожають тільки реперів та баскетболістів)))

А нам би закріплення Усика на топі пантеону ой як потрібно. Бо після нього в українському боксі – випалене поле. На жаль.


Наскільки хороший Усик після нокауту Дубуа в 5-му раунді, і що далі?

Своїм чудовим нокаутом Даніеля Дубуа в 5-му раунді в суботу Олександр Усик надав ще більш переконливі докази того, чому його слід вважати найкращим боксером у важкій вазі після Леннокса Льюїса.

Лівий хук, який залишив Дубуа (22-3, 21 нокаут) лежати на підлозі перед 90 000 глядачів на стадіоні «Вемблі», був справжнім витвором мистецтва, який гідно закріпив друге чемпіонство Усика як безперечного чемпіона світу у важкій вазі. Усик також відправив Дубуа на підлогу на початку 5-го раунду правою рукою, продемонструвавши абсолютно бездоганну майстерність.

Якщо Усик (24-0, 15 нокаутів) не програє потенційний третій бій з Тайсоном Ф'юрі в квітні 2026 року або інший захист титулу пізніше цього року, ймовірно, проти колишнього володаря титулу WBO Джозефа Паркера, безперечний король важкої ваги увійде в історію як найкращий боксер важкої ваги за останні два десятиліття. Мало того, Усик також може вважатися найкращим боксером у напівважкій вазі за останні три десятиліття, з часів, коли в середині 1980-х років панували такі боксери, як Дуайт Мухаммед Каві та Евандер Холіфілд.

Усик був першим безперечним чемпіоном у напівважкій вазі і панував у цій категорії з 2016 по 2018 рік, перш ніж перейти у важку вагу. Зараз він п'ять разів захистив титул чемпіона у важкій вазі проти суперників найвищого рівня — колишніх чемпіонів і чинних чемпіонів.

Досягнення Усика у важкій вазі перевершили те, що він зробив у напівважкій вазі, і він двічі переміг найкращих боксерів своєї епохи (Ф'юрі, Дюбуа та Ентоні Джошуа), щоб остаточно розвіяти будь-які сумніви щодо того, хто є найкращим. Дубуа стверджував, що він завдав легітимного удару по корпусу під час їхньої першої зустрічі два роки тому, але це (справедливо) було визнано низовим ударом. Усик перевершив потужного і енергійного британця протягом решти бою, здобувши перемогу технічним нокаутом у дев'ятому раунді, а в реванші досягнув ще більш переконливого результату.

33-річний Паркер (36-3, 24 нокаути), схоже, переможе свого друга Ф'юрі, щоб зустрітися з Усиком як обов'язковий претендент за версією WBO.

«WBO каже, що він повинен битися з Джозефом Паркером наступним, так що це буде бій», — сказав промоутер Queensberry Promotions Френк Уоррен.

Важко уявити, як відроджений Паркер, який перебуває в найкращій формі в своєму житті, зможе загрожувати спадщині Усика.

Паркер виграв пояс WBO за очками у Енді Руїса в 2016 році, а потім втратив його в третьому захисті і бою за об'єднання титулів проти Ентоні Джошуа в березні 2018 року. Вражаючі перемоги над Деонтеєм Вайлдером, Чжілеєм Чжаном і Мартіном Баколе за останні два роки відродили кар'єру Паркера, але ринговий IQ, рухливість і вишукані навички Усика знаходяться на іншому рівні, ніж у Паркера та інших.

Ф'юрі і Джошуа, обидва дворазові чемпіони світу, здобули хороші перемоги над Володимиром Кличком, а Ф'юрі також двічі зупиняв небезпечного панчера Вайлдера в боях за титул чемпіона світу.

Але бездоганний рекорд Усика, з 13 перемогами в боях за титул чемпіона світу, а також золотою медаллю Олімпійських ігор 2012 року, виглядає краще. Співвітчизники Усика Віталій і Володимир Кличко, з їхнім переважним розмахом рук і зростом, цілком могли б ускладнити життя Усику.

Стратегія Володимира «джеб-і-хапай» була часом нездоланною протягом його дев'яти з половиною років правління, і вона могла б змусити Усика зневіритися до такої міри, що він зазнав би поразки. Віталій і Володимир разом правили у важкій вазі, утримуючи всі пояси одночасно, починаючи з 2004 року, коли Віталій став чемпіоном після поразки від Льюїса в 2003 році, і до 2015 року, коли Ф'юрі нокаутував Володимира.

Володимир здійснив вражаючі 18 захистів титулу під час другого правління як об'єднаний чемпіон світу (2006-2015), здобувши свої найкращі перемоги над Девідом Хеєм, Олександром Повєткіним і Жаном Марком Мормеком. Віталій (45-2, 41 нокаут) двічі захистив пояс WBO, а потім 10 разів захистив титул чемпіона WBC, що було перервано травмою, здобувши нищівні перемоги над Семюелем Пітером, Денні Вільямсом і Гербі Хайдом.

Показники братів Кличків кращі за ті, що на даний момент має Усик (23-0, 14 нокаутів), який п'ять разів захистив титул чемпіона у важкій вазі і шість разів захистив титул чемпіона у напівважкій вазі. Але Усик має кращі імена у своєму послужному списку і є триразовим безперечним чемпіоном світу.

Усик став першим визнаним безперечним чемпіоном світу у важкій вазі після Льюїса (41-2, 32 нокаути), який переміг таких бійців, як великі Холіфілд, Майк Тайсон і Кличко, за три чемпіонські титули, з 17 перемогами, 2 поразками і 1 нічиєю в боях за титул чемпіона світу у важкій вазі.

Як і Віталій, Володимир та Льюїс, Усик розпочав свою професійну кар'єру після тріумфу на Олімпійських іграх, і коли він наближається до кінця своєї кар'єри, чи то пізніше цього року проти Паркера, чи то наступного року проти Ф'юрі, його спадщина виглядає найсильнішою серед усіх важковаговиків з часів Льюїса.