Підсумки тижня в освіті: головні події

Підсумки тижня в освіті: головні події

В Україні розпочалась додаткова сесія НМТ. Результати тестування необхідні для вступу до закладів вищої освіти на програми бакалавра. Вступні випробування триватимуть до 25 липня. Офіційні результати за шкалою 100–200 балів вступники отримають до 30 липня.

Опубліковані перші рейтингові списки вступників у коледжі. Вступ.ОСВІТА.UA розпочав інформування абітурієнтів про перебіг вступної кампанії до закладів фахової передвищої освіти. На сайті публікуються рейтингові списки вступників на всі спеціальності в усіх коледжах.

Держава оплатить освіту дітей захисників за минулий навчальний рік. Держава покриє вартість контрактного навчання в закладах фахової передвищої або вищої освіти за 2024/25 навчальний рік для дітей українських захисників. Допомога буде надана через застосунок Дія.

Новим мовним омбудсменом призначено Олену Івановську. Новий омбудсмен є професором КНУ ім. Шевченка, в якому вона працює на кафедрі фольклористики, викладає фольклорний аспект звичаєвого права, методику навчання фольклору та суб’єктно-образну систему фольклору.

Уряд збільшив суми грантів на здобуття вищої освіти. Грант 1-го рівня дорівнюватиме 17 тисячам грн, а грант 2-го рівня – 25 тисячам грн. Важливою новацією є й те, що для обчислення розміру гранту відтепер застосовуються коефіцієнти залежно від спеціальності, на яку подається заява.

У новому уряді заявили, що МОН виконало багато завдань. За словами першого віцепрем’єр-міністра Михайла Федорова, йдеться про будівництво підземних шкіл, розблокування НУШ, безпрецедентне фінансування освіти, підвищення заробітної плати вчителям тощо.

В Україні не скасовуватимуть дистанційну форму навчання. У Кабінеті Міністрів заявили, що дистанційна форма навчання залишиться елементом освітнього процесу в школах, оскільки безпека дітей є ключовим пріоритетом. Наказ МОН щодо організації дистанційної освіти буде скасовано.

Оксен Лісовий зберіг посаду міністра освіти і науки в новому уряді. Лісовий продовжить працювати на посаді міністра в уряді Юлії Свириденко. Наразі перед МОН поставлені завдання щодо кадрового посилення відомства з метою його трансформації та досягнення поставлених цілей.

ВР відновила обов’язкову військову підготовку для студентів-медиків. Метою змін є забезпечення потреб держави у військово-медичних кадрах шляхом відновлення обов’язкової військової підготовки для здобувачів вищої освіти за медичними та фармацевтичними спеціальностями.

У ВР заявили, що керівництво МОН змінить підходи до своєї роботи. Відомство змінить підходи роботи, а рішення, що викликали резонанс будуть переглянуті. Про це повідомила народний депутат Юлія Гришина, коментуючи консультації щодо призначення Оксена Лісового на посаду міністра.

Одноосібні рішення МОН про об'єднання вишів будуть припинені, – Гришина. Народний депутат повідомила, що будуть переглянуті питання і певні рішення у сфері вищої освіти. Зокрема, буде припинено одноосібне вирішення питань про обʼєднання вишів без заздалегідь визначених критеріїв.

Діти ВПО зможуть продовжити навчання за старими умовами. Міністерство освіти і науки скасувало наказ щодо мінімальної наповнюваності дистанційних класів та вимог до навчання дітей з числа внутрішньо переміщених осіб. Відповідний наказ скасовано на вимогу народних депутатів і прифронтових громад.