Як і раніше, середня кількість «Шахедів» на добу — 180–190, з яких до половини — імітатори. Але Москва масштабуватиме виробництво, адже їм здається, що вони намацали ефективну тактику.
Мета — логістика, у тому числі цивільна: знищили склад косметики, били по Жулянах і 410-му заводу (уже не вперше), працювали по підприємствах подвійного призначення на кшталт електрообладнання та пневматики.
Великі пожежі і розбиті будівлі — попри сотні збитих і відпрацьованих засобами РЕБ цілей, частина шкоди пройшла.
Завдання кремлівських ті самі — економічні збитки, тиск на мораль, спроба дістати підприємства ВПК і покласти постачання з коліс.
Тобто за будь-яким сценарієм буде або влучання по щільній забудові, або витрата ракет. Ну і, звичайно, тиск на мораль — люди не висипаються, бачать вибиті шибки і згорілі будівлі, є загиблі, поранені й контужені.
Зважаючи на те, що пройшов «Кинджал» і більша частина «Іскандерів», «Шахеди» летіли і по відомих позиціях ППО, туди працювала і частина балістики.
Врахуйте, що нові PAC-3 MSE необхідні тільки для перехоплення новітніх і швидкісних «Кинджалів».Для «Іскандерів» вистачає і другого покоління ракет, тих самих GEM-T.
Тож прорив — не лише нестача засобів доставки, а й неможливість працювати тут і зараз. Через спам баражувальних боєприпасів або необхідність змінювати позицію, розкриту, наприклад, новими БпЛА — з камерами і зворотним каналом зв'язку.
На все це, звісно, лягає неповне завантаження пускових ракетами і ліміти — навіть з потужностями Заходу ми не можемо витрачати ракету на кожен «Шахед».
Головне — переключити мобільні групи на зенітні дрони, модернізувати малу зенітну артилерію балістичними обчислювачами, нічними каналами, закуповувати нові програмовані боєприпаси, зшити це все АСУ в єдину мережу, де фахівці з авіаційних і зенітних штабів можуть взаємодіяти для знищення. Час для цього ще є.
Сили оборони України теж працюють углиб РФ — 100–120 БпЛА в середньому щоночі, на піку — понад 300.
Цілі — вузькі місця в російському ВПК. Атакували оптико-механічний завод у місті Азов, там не тільки оптичні станції, а й камери, імовірно, для нової лінійки далеких БпЛА.
Сильно уражений «Купол» в Іжевську, де виробляють «Гарпії», локалізацію «Шахеда» з китайським двигуном. У Чебоксарах дістали підприємство, яке випускає захищені антени для «Шахедів».
Пройшов удар по АТ «ФНПЦ Науково-дослідний інститут прикладної хімії» у Сергієвому Посаді, де знищили цех і підстанцію для заводу, який виробляє термобаричні голови для баражувальних боєприпасів.
Скрізь пожежі, вторинні детонації, важкі ушкодження на супутникових знімках, у Чебоксарах знищили тільки цехи, котрі будують, імовірно, з прицілом на розширення підприємства «ВНИИР Прогресс».
Тобто пішла робота по всьому ланцюжку виробництва «Шахедів» — ізраїльтяни вдало вимкнули виробництво під час своєї 12-денної війни, і ми намагаємося.
Так, у нас тут не важкі планерні бомби, як у ЦАХАЛ, але нас влаштує навіть уповільнення виробництва, поки Коаліція дронів не масштабує зенітні БпЛА, поки ми не отримаємо черговий десяток Gepard з Йорданії або декілька Raven з Великої Британії, поки не закуплять ще Patriot у США за кошти ЄС, не підійдуть ще кілька батарей IRIS-T і NASAMS.
Зараз росіяни, заводячи баражувальні боєприпаси на цілі з висот 2–4 тисячі метрів, обходять мобільні групи, але ми знайдемо відповідь і цьому.