Мало не щодня читаю в коментарях «та Путін ніколи не погодиться», «Путін ніколи не віддасть», «Путін ніколи не зупиниться» та іншу панічно-істеричну лабуду. Просто-таки не плішива конформістська потвора, волею випадку винесена на московський трон, а безстрашний і всемогутній Сатана.
Запамʼятайте собі: при всій шовіністичності й аморальності він є людиною абсолютно раціональною (навіть коли його раціо вам не зрозуміле) й доволі обережною. Головне - завжди діє в своїх особистих інтересах.
Згадайте просто, як Буш-молодший зупинив його в 2008 у Грузії, коли він міг завершити окупацію країни за пару днів. Або як Меркель із Олландом зупинили його в 2014 в Україні, коли наша армія ще не була здатна дати більш-менш серйозну відсіч у разі повномасштабного вторгнення. Він що, був тоді меншим шовіністом і імперіалістом? Звичайно ж, ні. Просто вирішив, що ризики (переважно, політичні) надто високі.
Не буду відволікатися на аналіз його рішення в 2022, але й воно також була абсолютно раціональним - хоча й помилковим. Повернуся до основної тези. Путін не закінчує бойові дії не тому, що фанатично готовий продовжувати до останньої краплі крові, а тому, що продовження відверто провальної війни було для нього меншою небезпекою (з точки зору втрати особистої влади), ніж невдоволення пасіонарних мегашовіністів (типу Гіркіна), котрі сприймуть це як поразку.
Однак, ситуація стрімко змінюється, особливо, в останні місяці. І тому протест Квачкових-Калашнікових стає суттєво меншою небезпекою, ніж тотальне невдоволення населення та частини еліт, а також банальна неможливість фінансувати подальшу військову кампанію.
Звідси два основних висновки.
1. Зупинення воєнних дій (принаймні, інтенсивних) є задачею цілком реальною.
2. Що б там не бачили путіни в своїх вологих мріях, як би не ставилися до України й українців, ніякого нового нападу не буде, якщо він означатиме для москалів велику кров і можливість поразки, тобто, якщо він буде для них завідомо невигідним. А це для нас задача реальна.
Бажано б, звичайно, ще перестати обирати на найвищі посади людей, котрі декларують готовність торгувати суверенітетом (чим запрошують москалів до нападу), як це сталося в 2019. Але ця проблема в найближчі роки, здається, є менш актуальною.
І перестаньте свій алармізм і сцикливість видавати за патріотизм



















