"Apple вивчає можливість переходу на пошук зі штучним інтелектом у браузері на тлі падіння Google" - Юрій Ніколов

"Apple вивчає можливість переходу на пошук зі штучним інтелектом у браузері на тлі падіння Google" - Юрій Ніколов

На жаль, світ змінюється набагато швидше, ніж я встигаю спіймати альцгеймера і піти на пенсію. Як пише «Bloomberg», в айфоні збираються в пошук замість гугля вставити якийся з чятів жіпіті. Тобто для пошуку інформацію вже не я вибиратиму необхідні мені дані зі знайденого в неті. А ШІ замість мене вибере і втюхає вже навіть прожовану інфу. Тобто ще менше свої інтелектуальних зусиль, ще більше покладання на те, що хтось десь не збрехав. Не навчив ШІ дурному.

Блін. Я в фейсбуці менше десяти років. У мене смартфон лише сім років як. Я ще пам’ятаю важливість паперових книжок для формування особистості і розвитку когнітивних навичок. А тут «хуяк! Колхоз маяк».

Бо те що у Apple на язиці – це ж у інших вже теж на умі. Тобто це неминуче. І я до цього не можу приготуватись. Бо це рівно не те, що я хочу.


Apple вивчає можливість переходу на пошук зі штучним інтелектом у браузері на тлі падіння Google

Apple Inc. «активно розглядає» можливість модернізації веб-браузера Safari на своїх пристроях, щоб зосередитися на пошукових системах на основі штучного інтелекту, що є сейсмічним зрушенням для індустрії, прискореним потенційним завершенням довготривалого партнерства з Google.

Едді К'ю, старший віце-президент Apple з питань сервісів, зробив цю заяву в середу під час своїх свідчень у судовому процесі Міністерства юстиції США проти Alphabet Inc. Суть суперечки полягає в угоді між двома компаніями вартістю 20 мільярдів доларів на рік, яка робить Google пропозицією за замовчуванням для запитів у браузері Apple. Цей випадок може змусити технологічних гігантів розірвати угоду, що переверне звичний для них принцип роботи iPhone та інших пристроїв.

Попри ці потрясіння, штучний інтелект вже завойовує споживачів. К'ю зазначив, що минулого місяця вперше знизилася кількість пошукових запитів у Safari, що, на його думку, пов'язано з тим, що люди почали використовувати ШІ. К'ю вважає, що постачальники пошукових послуг зі штучним інтелектом, включаючи OpenAI, Perplexity AI Inc. і Anthropic PBC, з часом замінять стандартні пошукові системи, такі як Google, що входить до складу Alphabet. Він сказав, що вірить, що Apple додасть ці можливості в Safari в майбутньому.

«Ми додамо їх до списку - вони, ймовірно, не будуть за замовчуванням», - сказав він, зазначивши, що вони все ще потребують вдосконалення. К'ю особливо відзначив, що компанія провела кілька обговорень з Perplexity.

«До появи штучного інтелекту я вважав, що жоден з інших варіантів не був прийнятним», - сказав Кью. «Я думаю, що сьогодні існує набагато більший потенціал, тому що з'явилися нові учасники, які підходять до проблеми по-іншому».

Зміна, що насувається, є гігантською для культового iPhone і компанії з більш ніж 2 мільярдами активних пристроїв. З моменту випуску першого смартфона Apple у 2007 році користувачі здійснювали навігацію в Інтернеті за допомогою пошуку в Google. Тепер споживачі потраплять у всесвіт, де домінує штучний інтелект від декількох компаній.

Інвестори розцінили ці свідчення як поганий знак як для Alphabet, так і для Apple, яким, можливо, доведеться відмовитися від прибуткової угоди.

У середу акції Alphabet впали на 8,7%, потягнувши за собою і весь ринок. Акції Apple також впали на коментарях Кью, просівши на 2,7%. Індекс S&P 500 ненадовго впав у мінус, втративши попередній приріст, який перевищив 0,5%.

В даний час Apple пропонує ChatGPT від OpenAI як опцію в цифровому асистенті Siri і, як очікується, додасть Gemini, пошуковий продукт Google зі штучним інтелектом, пізніше в цьому році. За словами К'ю, з цією метою Apple також розглядала Anthropic, Perplexity, китайську компанію DeepSeek і Grok від xAI Ілона Маска. За його словами, угода з OpenAI дозволяє компанії додавати до операційної системи інших постачальників ШІ, в тому числі й власну розробку Apple.

Перед тим, як ChatGPT був обраний минулого року як частина Apple Intelligence в iOS 18, відбулося «змагання» з Google, розповів Кью. За його словами, Google надала технічне завдання, в якому «було багато речей, на які Apple не погоджувалася, і на які не погоджувалася з OpenAI».

Технології змінюються досить швидко, і через кілька років люди можуть навіть не використовувати ті ж самі пристрої, сказав Кью. «Можливо, через 10 років вам не знадобиться iPhone, як би божевільно це не звучало», - сказав він. «Єдиний спосіб отримати справжню конкуренцію - це коли відбуваються технологічні зрушення. Технологічні зрушення створюють ці можливості. ШІ - це новий технологічний прорив, і він створює нові можливості для нових учасників».

Кью зазначив, що для того, щоб покращити свої позиції, гравці на основі ШІ повинні покращити свої пошукові індекси. Але навіть якщо це не станеться швидко, у них є інші функції, які «настільки кращі, що люди переключаться».

«Зараз є достатньо грошей, достатньо великих гравців, щоб цього не сталося», - сказав він, маючи на увазі перехід від стандартного пошуку до штучного інтелекту.

Кью також сказав, що великі мовні моделі - технологія, що лежить в основі генеративного ШІ - будуть продовжувати вдосконалюватися, даючи користувачам більше причин змінювати свої звички.

Тим не менш, він вважає, що Google повинен залишатися пошуковиком за замовчуванням у Safari, і сказав, що він не може спати через можливість втратити розподіл доходів від їхньої угоди. За його словами, на сьогоднішній день угода Apple з Google щодо регулярного пошуку все ще має найвигідніші фінансові умови.

Минулого року компанії розширили свою угоду, включивши інтеграцію Google Lens як частину функції візуального інтелекту в останніх моделях iPhone. Це дозволяє користувачеві зробити знімок і використовувати Google AI для його аналізу. Cue також повідомила, що її угода з Bing від Microsoft Corp. - опцією за замовчуванням у браузері Safari - нещодавно була змінена, і тепер вона розрахована на рік.

Власна технологія штучного інтелекту Apple відстає від технологій конкурентів. Компанія не має пошукової системи зі штучним інтелектом і була змушена затримати основні оновлення Siri, які б використовували персональні дані користувачів для виконання запитів. Починаючи з 9 червня, компанія проводить щорічну конференцію для розробників, на якій планує представити вдосконалення Apple Intelligence, своєї платформи штучного інтелекту.