Reuters (з посиланням на джерела) повідомило, що китайська компанія Chery почала збирати автомобілі в росії на заводах, які раніше належали Volkswagen, Mercedes та Nissan. Начебто і документи-сертифікати якісь на відповідність стандартам в рф схвалили.
Проте офіційно Chery заявили, що тільки постачають на російський ринок легкові автомобілі й не планують будувати чи купувати там власні заводи. Але запитання про процес збірки таки ввічливо проігнорили.
Тим часом заступник губернатора Калузької області Володимир Попов ще у серпні похвалився, що Калузький завод, який простоював без Nissan майже два роки, цього року випустить 27 000 авто.
Що ж, погано, якщо це зміна попередньої політики Китаю, бо раніше китайські автоконцерни (за підтримки компартії) виступали з чіткою позицією, що вони просто продають автомобілі та не займаються розвитком будь-якого виду збирання на території рф.
І причина для цього була проста: ввести загороджувальні мита, типу європейських, росія не може, а у самому Китаї і без того росте безробіття. Тому всі заводи та інвестиції тримали в Китаї, а росіянам - просто автомобілі, які без нормальних європейських відповідників захоплюють їх ринок.
Але, оскільки ці дані ЗМІ зібрало саме у російських типів, то дуже велика ймовірність, що це все ж якесь вонабі або переклеювання шильдиків. У переклеювання шильдиків я готовий повірити.
Проте, якщо Китай виявиться готовим почати великовузлову збірку на території росії, то це для нас прям погана новина. Це буде пряма підтримка росії Китаєм, яка жодного бонусу для Китаю не несе. Такі ось варіанти.