"Ми завжди були Кремнієвою долиною для совків, а тепер працюємо на себе" - Олена Кудренко

"Ми завжди були Кремнієвою долиною для совків, а тепер працюємо на себе" - Олена Кудренко

Метод "Кому вигідно" - ділимо вигоду на три рівні:

- фінансовий (хто отримує гроші);

- електоральний (як впливає на рейтинги);

- геополітичний (як змінює баланс в регіоні).

Навроцький отримує вигоду другого рівня. Не претендую на істину, в даному випадку я спостерігач. Підняття ненависті до українців серед поляків може призвести справді до несприйняття українців на місцях їх роботи. Працювати за умов, коли тебе принижують за національною ознакою, може бути нестерпним для багатьох. Звільнять або звільняться. Понад 67% робочої сили в Польщі становлять саме українці. А поляки охоче працюють в Німеччині, Великій Британії, Нідерландах.

Згадаємо Трампа з його бажанням викинути мігрантів з США, які працюють на американських підприємствах (30 мільйонів працівників, працюють на будівництві, в сільському господарстві, в сфері послуг). Щось схоже з українцями в Польщі - те ж саме сільське господарство, будівництво. Може Навроцький має свої маніпулятивні, суто електоральні плани - але як бути з реаліями на ринку праці?

У них там вже є стратегія повернення поляків додому, щоб замінити ці 67% українців серед робочої сили?

Щодо геополітики - я бачу так: на кордоні з Польщею постає доволі потужна сила, яка диктує ультиматуми (Лукашенку, наприклад), навіть стікаючи кров'ю. Історичні події, через які нас звикли сприймати холопами - відійшли в минуле. Але з сьогоднішнім, так сказати, пробудженням України як сили, поляки миритись не готові.

Така річ, як польська пиха, тут може скоріше завдати проблем, аніж допомогти грамотно вибудувати стосунки з тією Україною, яка стільки пройшла, що вже мало що лякає. Дуже важко перебудувати власну психіку в плані стійких звичок і уявлень, коли ти не вчора народився. Їм всім важко зараз бачити українців, які не на плантації приїзджають - а відкривають в Польщі бізнеси, працюють науковцями, хірургами, висококласними спеціалістами. Це удар по стійких уявленнях. Вони руйнуються.

Ми не зменшимось у своїй силі та вазі, аби полякам було зручно. Тому їм доведеться перебудувати свої уявлення під нову реальність. Може це ще й заздрість, через те що ми укладаємо ще більше контрактів з Німеччиною та іншими, колишні "батраки й холопи" - але ці тенденції незворотні. Ми завжди були Кремнієвою долиною для совків, а тепер працюємо на себе. Не на поляків. Не на росіян.

На СЕБЕ.

Шкода, що їх політика там керується емоціями, а не раціональністю