В Україні перевірять понад 100 вишів і коледжів через чоловіків призовного віку. Перевірки проведуть через виявлення випадків внесення недостовірної інформації, прострочення термінів внесення чи відсутність інформації про здобувачів освіти – чоловіків призовного віку – у ЄДЕБО.
Більше третини українців припускають, що у школах може вивчатися російська мова. Про це свідчать результати опитування щодо ставлення українців до вивчення російської мови в українськомовних школах, проведенного Київським міжнародним інститутом соціології.
Учасники НМТ отримають запрошення на тестування до 7 травня. Запрошення міститиме інформацію про дату й час проведення тесту, а також адресу екзаменаційного центру. Інформація про проведення тестування є конфіденційною, тож її нададуть лише учасникам НМТ.
Підвищення зарплат учителям є проблематичним, – уряд. У відповідь на електронну петицію освітян в уряді повідомили, що підвищення заробітних плат учителям потребуватиме значних додаткових видатків з бюджетів усіх рівнів, що в умовах воєнного стану є проблематичним.
Виші отримали рекомендації з використання штучного інтелект. Документ містить поради, що допоможуть ефективно інтегрувати штучний інтелект в освітній і науковий процес. Також у рекомендаціях йдеться про складання якісних запитів, розробку завдань й вибір корисні ШІ-інструментів.
У школах розпочався моніторинг із забезпечення функціонування державної мови. В Україні розпочався третій етап моніторингового дослідження щодо забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі в закладах загальної середньої освіти.
Працівники, діти яких навчаються онлайн, зможуть працювати дистанційно. Відтепер працівники, діти яких не досягли 14 років і навчаються у школі онлайн, зможуть працювати дистанційно. Відповідна норма передбачена законом, що регулює питання надомної та дистанційної роботи.
Розпочалась реєстрація вступників на ЄВІ, ЄФВВ та ЄВВ. Реєстрацію проводять приймальні комісії закладів вищої освіти в очному або дистанційному форматі. Для реєстрації вступник має подати пакет документів, звернувшись до будь-якого вишу, необов’язково до того, куди планує вступати.
Освітній омбудсмен просить відмовитися від практики шкільних фотозвітів. За словами Надії Лещик, оприлюднення таких звітів покладає додаткове навантаження на вчителів. Також фотографування, відеозйомка та опублікування світлин і відео закладами освіти може порушувати права дитини.
Замість золотої медалі найкращі випускники отримають свідоцтво з відзнакою. Право на отримання свідоцтва з відзнакою мають випускники, які за результатами річного оцінювання з усіх предметів мають 10, 11, 12 балів. Перескладання оцінок за семестр на вищий бал не дозволить отримати відзнаку.