США заявили у Радбезі ООН про підтримку України та українського народу в захисті суверенітету, наголосивши що час не на боці Москви.
«Сполучені Штати підтримують Україну в захисті її свободи і суверенітету. США підтримують українське населення, яке страждає від нападів, що завдають шкоди найважливішій інфраструктурі та культурній спадщині, у тому числі від ударів росії по Києво-Печерській лаврі», – заявив на засіданні Радбезу заступник постпреда США при ООН Ден Негря
Посилаючись на заяви президента США, він наголосив на необхідності якнайшвидшого врегулювання війни. «Як чітко заявив президент Трамп під час саміту G7 минулого тижня, росія повинна укласти угоду, – нагадав Негря. – Час не на боці Москви».
За його словами, росія щомісяця втрачає близько 40 тисяч військових убитими й пораненими, а її «економіка перебуває у вкрай скрутному становищі», тоді як «Україна швидко впроваджує інновації» на полі бою.
«Дипломатія і переговори, а не подальше кровопролиття, є єдиною відповіддю. Ніщо інше не зупинить ці безглузді вбивстві», – зазначив дипломат. Він додав, що війна триває «надто довго і має завершитися».
«Сполучені Штати налаштовані домогтися припинення вогню та досягнення шляхом переговорів угоди, яка покладе край російсько-українській війні, якомога швидше. Годі! Настав час для негайного припинення вогню», – наголосив Негря.
Він закликав сторони відновити переговорний процес. «Зараз час для росії та України повернутися за стіл переговорів і укласти мирну угоду», – підсумував заступник постпреда.



















