“Цезарі” вирушать до України - Кирило Данильченко

“Цезарі” вирушать до України - Кирило Данильченко

Президент Франції Макрон в інтерв’ю французькому телеканалу заявив, що всі вироблені в 2025 році “Цезарі” вирушать до України. Ідеться про 8-12 машин на місяць. Сотня САУ — це стратегічне постачання, яке відчутно вплине на перебіг бойових дій.

Ймовірно, це не тільки ті машини, які планувалися для Києва в рамках міжнародної коаліції, а й опціони для Чехії, Португалії, Болгарії, Словенії. Бо на сьогодні Париж озвучив до передачі 113 “Цезарів”, причому частину з них буде перенесено з плану 2026 року.

“Цезарі” – це сучасна система управління вогню, тактика “бий і біжи”, можливість стрільби протитанковими “Бонусами”, високоточними “Екскалібурами” і касетними снарядами. Вони недорогі і прості в ремонті у порівнянні з гусеничними побратимами, маневрені, з гарним запасом ходу. Чудовий продукт за співвідношенням “ціна/якість”.

Їх можна швидко масштабувати, а 90% стволів вироблених французами з “KNDS”, вже йдуть на експорт Києву, ймовірно на заміну виробленим, і як один із варіантів для оснащення “Богдан” – довжину в 52 калібра робить лише кілька виробників ЄС.

Це, до речі, чудовий приклад того, як працює синергія у ВПК ЄС.

“Татра 817” як єдине шасі для Чехії, Данії та України, стволи з Франції одразу для кількох європейських заводів, а у “Цезарях” NG елементи ІІ, які розшифровують відеопотік з БПЛА, відсіюючи хибні та визначаючи замасковані цілі.

Крім того, за гроші від активів рф в Україні буде створено дочірнє підприємство KNDS Ukraine LLC, яке випускатиме запчастини та розхідники — як для поточного ремонту, так і для усунення бойових пошкоджень.

Так Париж став основним виробником колісних САУ для всього континенту, Київ отримав надійний тил, який постійно нарощує швидкість виробництва (4-8-12 САУ на місяць), а невеликі країни, з досить потужними за світовими мірками економіками, отримали точку інвестицій, що посилюють їхню власну безпеку.

Це означає величезний ринок. Вже на сьогодні опціони з Франції – це 109 із 570+ машин. І кількість охочих придбати техніку, обкатану найбільшою війною з часів Другої Світової, тільки зростає.

Так що ЄС отримує час на розвиток ВПК і ослаблення свого ймовірного супротивника. Ми отримуємо техніку та запасні частини до неї, а пізніше і локалізацію. Москва ж отримує руїни та трупи своєї армії.

І будь-які просування росії викликатимуть лише приплив інвестицій і робочих рук на Заході, що спричинятиме лише нові втрати рф.

Бо як не шукай у Покровську та Часовому Яру виробництво гармат та САУ — там його немає.