Борислав Береза у прямому ефірі з політологом, керівником експертної групи Бюро аналізу політики Віктором Бобиренком обговорюють найактуальніші теми дня.
Керівник прес-служби 15-го мобільного прикордонного загону “Сталевий кордон” Іван Шевцов повідомляє, що ситуація на Сумщині важка. Обстріли РФ посилюються, у регіоні триває евакуація місцевих жителів. Що зараз відбувається під Сумами? До речі, Путін заявив, що ухвалено рішення про створення буферної зони безпеки вздовж кордону РФ і України. “ЗС РФ це завдання вирішують”, - сказав він. Йдеться про Курську, Брянську та Білгородську області, які межують із Харківською, Сумською та Чернігівською областями України. Що означає ця заява?
The Wall Street Journal повідомила, що Трамп у розмові з лідерами Європи визнав, що Путін не хоче миру. Але це не мотивувало його посилити тиск на РФ і начебто президент США відкинув ідею запровадження нових санкцій. Прем’єр Польщі Туск заявив, що Трамп такого не казав, але підтвердив, що ситуація дійсно складна і Путін не збирається припиняти вогонь. У свою чергу канцлер Німеччини Мерц заявив, що переговори про припинення вогню між Україною та РФ можуть затягнутися на тижні та місяці, адже швидкого вирішення війни немає. То чого чекати українцям і якими буде результат наступних переговорів у Ватикані? Чи може час зосередитися не на балачках, заявах та перемовинах, а на посиленні ЗСУ та на стабілізації фронту?
США проаналізують усю допомогу, виділену Україні. Про це заявив держсекретар Марко Рубіо. “Якщо ми коли-небудь виявимо незаконне привласнення або маніпуляції, то ми обов'язково цим займемося", - сказав він. Дивлячись на тотальну корупцію, яка сьогодні існує в Україні, чи знайдуть американські інспектори факти розкрадання допомоги США і чим це загрожує Україні?
У Мадриді застрелили Андрія Портнова. Яку роль він відігравав у політичних кулуарах? Колишній нардеп-зрадник Олег Царьов розповів про значний вплив Портнова на судову систему України. За словами Царьова, гонорари за “вирішення питань” сягали до $10 млн. Замовлень було багато: це стосувалося збереження активів, закриття кримінальних справ, а також виключення осіб із санкційних списків “Андрій призначав усіх суддів. Кваліфікаційна комісія була під ним і значна частина суддів в Україні була ним призначена”, – заявив Царьов. Крім того, Царьов додав, що юридична компанія Портнова була залучена практично до всіх корпоративних війн в Україні, працюючи то на одній, то на іншій стороні. “У рейдерських, антирейдерських захопленнях. Замовниками були олігархи або політики – перші особи в країні”, – сказав він. Тож кому могло бути вигідне його усунення?
Підозрювана у хабарництві заступниця прокурора Запорізької області Наталія Максименко мобілізувалася. Вищий антикорупційний суд залишив без розгляду клопотання прокурора САП про продовження строку відсторонення Максименко від посади заступниці керівника Запорізької обласної прокуратури. За моїми даними, Максименко мобілізувалася до Збройних сил України, а саме до 422-го окремого батальйону безпілотних систем. 25.09.24. Максименко обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою за її вимагання надати неправомірну вигоду та одержання неправомірної вигоди в розмірі 40 тис. доларів за вирішення питання про зміну підслідності у кримінальному провадженні, забезпечення скасування арешту майна особи і не притягнення до кримінальної відповідальності за іншими статтями, щодо яких здійснюється досудове розслідування. Ото вона навоює. І порішає. А потім повернеться до прокуратури за новою "неправомірною вигодою". Мобілізація стала новою схемою уникання відповідальності?
Від початку 2025 року ще 100 тисяч українців виїхали з країни. Про це повідомляє Мінекономіки. Станом на зараз у світі налічується 6,918 мільйона українських біженців - найбільше з них перебуває у: Німеччині, Польщі та Чехії. Чи набуває відтік українців катастрофічних масштабів? Чим це нам загрожує?
У найближчі тижні Росія підключить Запорізьку АЕС до своєї енергосистеми, - заявляє екс-радник мера Маріуполя Андрющенко. У районах Маріуполя та Бердянська вже завершено будівництво ключових об'єктів - розподільчого вузла та компресорної станції. Це важливі ланки у новому енергетичному ланцюзі. Якщо роботи продовжаться у тому ж темпі, нова лінія електропередачі може запрацювати на повну потужність вже найближчими місяцями. Чому Україна ніяк не заважає цьому процесу залучаючи міжнародні інституції, дипломатію та військову силу? Чому не наносяться удари по інфраструктурі? Це договорняк?