"Трамп натякає на «важливу заяву» щодо Росії після останнього нападу на Україну" - Юрій Ніколов

"Трамп натякає на «важливу заяву» щодо Росії після останнього нападу на Україну" - Юрій Ніколов

Газета «New York Post» нарешті перетнула межу, за якою цивілізована людина вже не може залишатись куском безчувствєнного гамна. Вони дали на обкладинці фотографію української дитини, вбитою рашистським дроном. barbaric - це варварство. Таке бачиш – і рвотні судоми відразу. У мене клямка падає відразу. І от це зробила газета, яку кожного ранку кладуть Трампу на стіл.

Я не знаю, що він насправді зробить після цього. Але американські журналісти змогли спитати його реакцію. Він сказав: «Я думаю, що в понеділок я зроблю важливу заяву щодо Росії».

Удачі всім нам. Але якби хто спитав, то я б сказав – не чікайте багато від Трампа. Він не здатен на рішучі жести, якщо тільки ізраільська авіація попередньо не розхерачить ППО, без якого вже американці прийдуть і скинуть кілька бомб в режимі тренажора.


Трамп натякає на «важливу заяву» щодо Росії після останнього нападу на Україну: «Ви побачите, що щось відбудеться»

Президент Трамп заявив у п'ятницю, що планує зробити «важливу заяву» щодо Росії на початку наступного тижня — у той час, як Сенат розглядає законопроект, який змусить його ввести санкції після місяців погроз з боку головнокомандувача.

«Я думаю, що в понеділок я зроблю важливу заяву щодо Росії», — сказав Трамп в телефонному інтерв'ю NBC News у четвер.

«Ви побачите, що буде далі», — сказав Трамп журналісту в п'ятницю вранці на галявині Білого дому, коли його запитали про нічний удар російського безпілотника, який пошкодив пологовий будинок у другому за величиною місті України — Харкові.

Президент відкрито заявляв про посилення санкцій проти Москви через атаки, в результаті яких загинули і були поранені українські цивільні особи, а також про введення штрафних санкцій проти покупців російської нафти, корисних копалин та інших товарів.

Трамп також згадав про можливе відправлення в Україну нової системи протиповітряної оборони Patriot для захисту від ракет — операція, яка може бути здійснена прямо або опосередковано шляхом надання дозволу на передачу обладнання американського виробництва союзником, таким як Німеччина або Франція.

Трамп натякнув на плани щодо заяви, оскільки його виконавчі повноваження можуть незабаром бути обмежені.

Законопроект, співавторами якого є сенатори Лінзі Грем (республіканець від Південної Кароліни) та Річард Блюменталь (демократ від Коннектикуту) — який, як вважається, має підтримку понад 80 сенаторів, що унеможливлює вето — змусить Трампа ввести 500-відсотковий тариф на будь-яку країну, яка купує російську нафту, що сильно вдарить по таких країнах, як Індія, яка є партнером США в галузі оборони.

З метою заспокоїти Трампа, законодавство дозволить президенту двічі скасувати мита на 180 днів, але друге скасування мит потребуватиме голосування в Конгресі.

Джерело, наближене до Білого дому, повідомило The Post цього тижня, що Трамп категорично проти запропонованого Конгресом перегляду його рішень про скасування мит.

Трамп намагався посередничати у мирній угоді між президентом Росії Володимиром Путіним і президентом України Володимиром Зеленським з моменту свого повернення на посаду 20 січня і описав майбутній законопроект як такий, що надає йому автономію, незважаючи на його поточну формулювання.

«Я сам вирішую, чи хочу я ним скористатися», — наголосив він в інтерв'ю NBC News. «Вони ухвалять дуже важливий і дуже жорсткий законопроект про санкції, але президент сам вирішує, чи хоче він ним скористатися».

У минулому Трамп додавав до законопроектів підписні заяви, в яких стверджував верховенство виконавчої влади у зовнішній політиці.

«Ми відправляємо зброю в НАТО, і НАТО оплачує цю зброю на 100%», – додав Трамп у четвер ввечері. «Отже, ми відправляємо зброю в НАТО, а НАТО надає цю зброю і оплачує її».

Цього тижня Трамп скасував рішення Пентагону про призупинення поставок оборонної зброї в Україну після того, як військові керівники висловили занепокоєння тим, що запаси США надто зменшуються.

Потенційне посилення санкцій проти Москви з боку Трампа відбувається після того, як більшість російської бізнес-еліти уникла санкцій адміністрації Байдена, включаючи двох мільярдерів, які шукали інвестиції в нерухомість США разом із колишнім першим сином Гантером Байденом.