Американські ЗМІ обговорюють, як Держсекретар Марко Рубіо намагався відбиватися в Сенаті від натиску сенаторки від демократів
Шахін: "Скільки ще нам чекати, щоб стримати Путіна? Ви готові підтримати санкції сенатора Грема?"
Рубіо: ”Ми не можемо контролювати, що робить Конгрес, і ми повідомили про це росіянам. Я хочу відзначити важливу річ: усі санкції, введені за попередньої адміністрації, залишаються в силі. Тож ідея, ніби ми втратили важелі тиску, не вірна — у нас такі самі важелі, як і раніше".
Шахін: "Ми дійсно втратили важелі тиску — ми зняли з порядку денного вступ України до НАТО, ми відмовилися від зобов'язань щодо продовження допомоги українцям у вигляді обміну розвідданими та постачання військової техніки".
Рубіо: "Це продовжується. Була пауза на тиждень. Все це відновлено та триває".
Шахін: "Йдеться про розвіддані, але це не стосується постачання техніки та зброї".
Рубіо: "Вони, як і раніше, отримують зброю від США. І ми продовжуємо фінансувати те, що потрібно Україні, як ухвалив президент”.
Шахін: "А чи готові ви підтримати ще один додатковий пакет допомоги?"
Рубіо: Це вже інше питання. Це вирішую не я, а Білий дім, чи подавати запит до Конгресу на додаткове фінансування. На будь-які додаткові запити з боку України, а вони запитували, наприклад, системи ППО 'Patriot', ми відповідаємо, що, чесно кажучи, у нас їх самих не вистачає. Ми працюємо з іншими країнами, але жодна з цих країн не хоче розлучатися зі своїми системами ППО. Ми просто не встигаємо виробляти”.
Шахін: "Путін зараз просто тягне час. Він грає цим президентом, як на скрипці”.
Рубіо: "Я не згоден з цією аналогією про 'гру на скрипці', тому що правда така, що Путін не отримав жодної поступки".
Шахін: "Він отримав час. І чим більше часу він виграє без додаткового тиску, тим більша його вигода”.
Сенатор Ліндсі Грем дивлячись на це додав, що якщо найближчим часом не буде досягнуто прогресу, у Сенаті готові винести законопроект про санкції на голосування.
«Якщо наступні кілька днів будуть такими ж, як останні кілька місяців, тоді ви можете просто розраховувати на те, що ми рухатимемося далі, бо я вважаю, що наш обов'язок — спробувати допомогти світові покласти край цій війні», — сказав він. «Китайці спостерігають. Це генеральна репетиція щодо Тайваню. Те, як це закінчиться, я думаю, значною мірою визначить майбутнє Тайваню. І я хочу, щоб ця війна закінчилася так, щоб Сі подумав: «Ну, це не дуже добре склалося для Путіна»».
«Я не прагну принизити Росію, — продовжив Грем, — але я прагну переконатися, що війна закінчиться так, щоб не розпочалася нова війна. Афганістан був катастрофою. Якщо ми не зробимо цього правильно в Україні, і світ зрозуміє, що Путіну це зійшло з рук, це буде ще гірше. Це буде гірше, ніж Афганістан».