"Популізм схожий на наркотик" - Олексій Панич

"Популізм схожий на наркотик" - Олексій Панич

Люди, які на нього підсіли, спочатку отримують кайф; потім звикають так, що для повторного кайфу потрібна щоразу більша доза; а потім все одно настає ломка. На етапі ломки може ввімкнутися здорова частина суспільства, яка не вживала наркотик популізму, і повернути всю країну до (бодай відносної) норми.

В Угорщині так щойно сталося.

США потроху наближаються до цього ж, але там, на жаль, набуває розмаху боротьба між правим і лівим популізмом, хоча по факту це перехід з одного наркотика на інший.

А понад половину поляків, у їхньому ставленні до українців, досі потребують щоразу більшої дози.

І доки не станеться чогось негативного або з польською економікою, або з польською безпекою, боюсь, що цей тренд триватиме й надалі.

Тому я не виключаю, що наступна правляча коаліція в Польщі буде загалом антиукраїнською. Адже, судячи з нинішніх тенденцій, поляки ще не перехворіли цим аж настільки, щоб суспільний імунітет взяв гору і більшість суспільства визнала наркотик саме тим, чим він і є.

І все одно проукраїнське лобі в Польщі нам треба активно формувати. Передусім, звісно, в економіці.

Ще раз дякую Президенту Зеленському, що він своїм рішенням щодо "героїв УПА" спровокував стільки корисних дискусій